Rapor Parası Almak İçin Gerekli İşlemler

İş Göremezlik Rapor Parası Almak için gerekli işlemler.

SGK İş Göremezlik Rapor Parasını Nasıl Alırız?

Rapor Parası Nasıl ve nereden ödenecek?

Herhangi bir sağlık kuruluşundan aldığınız sgk iş göremezlik belgesi yani bilindik adıyla istirahat raporu nrdeniyle çalışamadığını günlerin parasını ilk iki günü işverenden geri kalan günleri ise sgk'dan iş göremezlik ödeneği olarak alacaksınız.
Aldığınız rapor sağlık kuruluşunca internet üzerinden sgk web sayfasına girilmekte.
İşverenlerde raporun bittiği ayın aylık bildirimlerinin sgk'ya gönderildiği takip eden ayın veri girişi son gününe kadar çalışılmadığına dair bildiri girişi yapılmakta.

Peki sgk rapor parasını nasıl alacaksınız?
Alacağınız rapor parasını nereden alacaksınız

Rapor aldığınız zaman ilk iki gün hariç diğer günler iş göremediğiniz sürece rapor parası alırsınız.Yatarak tedavilerde günlük gelirinizin % 50 sini ayakta tedavilerde ise gelirinizin 2/3 ünü alabilirsiniz.
Asgari ücret her yıl değiştiği için rapor parası tutarıda asgari ücret veya aldığınız ücret değiştikçe rapor parasıda değişecektir.
Rapor paranızı almak için gerekli belgeler elektronik ortamda sgk'ya ulaşmakta.Enson Çalışmadığınıza dair bilgileriniz işvereniz muhasebesi tarafından sgk sayfasında işlendikten sonra rapor paranız hesaplanıp Ziraat Bankasına Gönderilmektedir.
Herhangi bir ziraat bankasına giderek paranızı alabilirsiniz.
Ancak öncelikle sgk'ya ait aşağıdaki linki tıklayarak paranızın ziraat bankasına yatırılıp yatırılmadığını kontrol ediniz

rapor parasını buradan sorgulayınız. Paranız Ziraat Bankasına Yattı mı? GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ.

Rapor Parası Almak İçin Gerekli İşlemler,rapor parası nasıl alınır,rapor parası alma

rapor parası

2 günlük işveren öder diye yanlış bilgi vermeyin insanlara hangi kanun maddesinde yazıyor

HGS