Rapor Parasını Ne Zaman Alırım

Herhangi bir hastalık nedeniyle herhangi bir sağlık tesisinden istirahat raporu alan sigortalıların en çok sorduğu soru rapor paramı ne zaman alırım?

Bilindiği gibi sgk'nın yeni uygulamaya soktuğu sistem ile rapor alan sigortalının raporu elektronik ortamda sgk ya iletiliyor.

İşveren raporun bitim tarihinden itibaren raporun bittiği ay aylık sgk bildirimlerinin son gününe kadar sigortalının çalışmadığına dair bildirim girmek zorunda.
Örneğin ayın beşinde rapor aldınız 10 gün 15'inde raporunuz bitti o ay için aylık bildirim süresi yaklaşık ayın 23'ü olduğu için işveren 23'ne kadar çalışmadığına dair bildirim girmek zorundadır.

Sizin yapmanız gereken çalışmadığınıza dair bildirim girişini bir an evvel yaptırmanızdır.

İşveren tarafından çalışmadığınıza dair bildirim girişi yapıldı ise sgk sisteminde cep telefonunuz kayıtlı ise ve mesaj uygulamalarını açtırdıysanız size cep mesajı gelecektir.
sgk tarafından gönderilen mesajda rapor parasının kaç güne kadar yatırılacağı belirtilmektedir.

Eğer bu süreçte aksama oldu ve cep bilginiz sgk da yok ise raporunuz bittikten sonra yaklaşık 20 gün sonra sgk sayfasından rapor parasının yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz.

rapor parası

rapor parasını alamıyorum para yatmadan iki gün önce gittim bana denilen istedigin zaman alabilirsın tarihte sıkıntı yok dediler rapor 31:03:2014 tarihinde bitti . para yatınca alabilirsin dediler ama para yattıgı gun gittigımde bana denilen şuydu! ayın 08 ila 12 arasında alabilirsin hasta ile daglamı geciyorlar yoksa gunluk sistemmi degisiyor belli bir gun yapılsada kişide o gun gıdıp parasını alsa 3 aydır acım bu yetkili kişiler acaba 3 ay aç kaldımı diye sorasım geliyor bu konu haKKINDA telofon ile bilgilendirmenizi istiyorum GSM: 5375503970

rapor parası

ne zaman alırım ve ne kadar

rapor parası

18 06 2013 22 06 20013 raporluydum hala paramı alamadım

rapor parası

09.06.2013 - 20.06.2013 tarihleri arasında raporluydum fakat sistemde halen iş görmezlik ödemesi görünmemekte yardımcı olabilirmisiniz?

HGS